
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.33 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 538679
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.02001 | $0.20010 |
| 50 | $0.01371 | $0.68550 |
| 100 | $0.00940 | $0.94000 |
| 500 | $0.00872 | $4.36000 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00722 | $21.66000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
| 10000 | $0.00624 | $62.40000 |
